Fatih Terim’den çarpıcı açıklamalar…


Galatasaray’ın direktörü Fatih Terim, 1-1 berabere kaldıkları Erzurumspor maçının ardından flaş açıklamalarda bulundu. Oynanan oyundan memnun olmadığını vurgulayan Terim, maça sonradan giren futbolcuların performansını beğenmediğini de ekledi.

Galatasaray’ın, deplasmanda BB Erzurumspor karşısında 1-1’lik beraberlikle ayrıldığı maçtan sonra Teknik Direktör Fatih Terim önemli açıklamalarda bulundu.

Oynanan oyundan memnun olmadığını belirten tecrübeli Teknik adam, “Muhakkak ki eksik oyuncularımız yer tutuyor. Ancak ne olursa olsun burası Galatasaray Takımı, Galatasaray Kulübü. Çıkan arkadaşlarımızın, bazılarının gereğini yapması gerekirdi. Ne bu golü yemek bize yakışır, ne bu oyun. Oyun hiç hoşuma gitmedi benim açıkçası. Pozisyon da bulmuş olabilir, yenebilirdik de ama mücadele ve oyun hoşuma gitmedi. Yapılmaması gereken ne varsa onu yaptık. Özellikle İstanbul’da genellikle maçları çok iyi oynayan bir Galatasaray’dan geliyoruz. Yapacak bir şey yok. Son 10 haftaya ve kupaya konsantre olacağız.” diye konuştu.

8 puan farkının kapanabileceğini savunan Fatih Terim, ““Böyle giderse 8 puan kapanır mı” diye sormuyorsunuz? Ben sorunca öyle diyorsunuz. 8 puan farkı da kapanır. 18 puan farkı da kapanır. Ortada 30 puan var. Yeter ki biz kazanalım. Bizim kendimizle işimiz” sözleriyle umutlu olduğu mesajını da verdi ve ekledi: “Oyuncuları bazı şeyler etkiliyordur ama bu bir puan kaybının sebebi olmamalıdır. Siz kendi işinize bakacaksınız, çıkıp yeneceksiniz. Başarılı olmanın, şampiyon olmanın bazı bedelleri vardır. Bunları da ödeyip devam edeceksiniz. Sizin işiniz çıkıp oynamak. İnsanoğlu etkilenir mi, etkilenir. Bugünkü oyunun veya sonucun sebebi o olmaz.”

Hava durumuna ve maçın saatine ilişkin de sitem eden Terim”, Oynayabilirsek gündüz oynayalım don olmasın dedik bütün derdimiz buydu. Sahanın ortası fena değildi ama kale önleri çok kötüydü. Oynamaya saha da hava da elverişliydi. Biz bir şey demedik. Galatasaray Spor Kulübü olarak ısrar etmedik, olursa daha mantıklı olurdu. Şu münakaşayı yapanlar veya altını ısıtanlar, bizim 2 gün sonra, 48 saat sonra veya 72 saatte gelirken Avrupa’dan dönüp maç oynadığımız saatlere yapmıyorlar” dedi.


Like it? Share with your friends!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Powered by Live Score & Live Score App