Aziz Yıldırım’dan TFF Başkanlığı için Açıklama


Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı için aday olacağı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.Türk sporunda aktif olarak görev almamayı düşündüğünü belirten Yıldırım, aday olmayacağını açıkladı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olacağı iddiaları ortaya atılmıştı. Bu iddialar hakkında Aziz Yıldırım’dan açıklama geldi.

TFF Başkanlığı gibi bir düşüncesinin olmadığını söyleyen Yıldırım, kendisini bu göreve layık gören herkese teşekkür etti. Söz Konusu haberleri takip ettiğini vurgulayan Yıldırım, “Öncelikle, bu denli önemli bir makama yakıştırılmış olmam, Türk Futbolu’nun devasa sorunlarına çözüm üretebilme noktasında, çözüm formülü olarak görülüyor olmam nedeniyle kamuoyuna şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

TFF Başkanlığına yakıştırılmasından dolayı kıvanç duyduğunu belirten Yıldırım, “Ben, ömrümün 20 yıl gibi çok uzun bir dönemini, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, sporun ve sosyal hayatın her alanında lider bir pozisyonda olabilmesi için çaba ve çalışmalar içerisinde geçirdim. Bu süreçte, kulübüme kazandırdığım bir çok maddi ve manevi değerin yanı sıra, çalışma arkadaşlarımla birlikte Türk Sporu’nun da gelişimi, dönüşümü ve değişimi için önemli katkılarda bulundum. Bu süreçte, özel hayatımda, özgürlüğümü kaybetmek dahil çok ağır bedeller ödemek zorunda kaldım. Bunlar karşılığında ise hiçbir zaman özel bir takdir ya da teşekkür beklemedim. Bu itibarla, bugün şahsımın, gerek Fenerbahçeliler, gerekse diğer kulüp taraftarları tarafından TFF Başkanlığı’na yakıştırılması Türk Sporu’na harcamış olduğum çaba ve içinde bulunduğum hizmetlerimden dolayı bana verilebilecek değerli bir paye olduğunu gururla belirtmek isterim” dedi.

Türk sporunda aktif olarak görev almamayı düşündüğünü açıklayan Yıldırım, “Sahip olduğum Fenerbahçeli kimliği ile bundan sonra Türk Sporu’nda yapabileceğim tek görev, vazgeçilmez sevdam olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tutkulu bir taraftarı olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nün her alanda daha ileride, lider olarak görebilmek, elde edeceği başarılarla gururlanmak olacaktır. Kamuoyunu, bu spekülatif konu ile daha fazla meşgul etmemek adına bu açıklamayı yapmayı zorunlu buluyor, şahsımı söz konusu mevkiye layık bulan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Like it? Share with your friends!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Powered by Live Score & Live Score App