Galatasaray Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı


22. şampiyonluğunu kazanan Galatasaray, Türk Telekom Arena’daki muhteşem organizasyonda kupasını kaldırdı. Kupa törenine futbolcular, seçtikleri şarkılarla çıkarken, onbinlerce taraftarın coşkusu büyüktü.

Türk Telekom Stadı’nda yapılan kutlamalara Sarı Kırmızılı Takım üstü açık bir otobüsle geldi. Futbolcular,  yol boyunca şampiyonluk coşkusunu taraftarlar ile paylaşan Futbolcular, ellerindeki bayrakları sallayarak, şampiyonluk şarkıları söyledi.

Türk Telekom Stadı’nın ortasına kurulan platformda 5. yıldız göndermesi yapıldı. Platforma koyulan yıldızlardan beşincisinin iki köşesi doldurulurken diğer 3ü boş bırakıldı.

Türkiye Futbol Federasyonunun Gelişim Ligleri’nde kupa alan altyapı takımları da kutlamaya katılırken tören Florya’da görev yapan isimlerin çağrılmasıyla başladı.

Daha sonra oyuncular tek tek anons edildi. Sarı Kırmızılı futbolcular patforma kendi seçtikleri şarkılar ile çıktılar.

Ardından sahneye teknik heyet ve teknik direktör Fatih Terim çıktı.

En son olarak da Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ve başkan yardımcısı Yusuf Günay sahneye geldi.

TFF Başkanı Hüsnü Güreli, Ali Dürüst ve Bünyamin Bozgeyik, şampiyonluk kupasını takım kaptanları Selçuk İnan ve Fernando Muslera’ya verdi.  Şampiyonluk kupasının kaldırılmasıyla Statta coşku doruğa çıktı.

Ardından sahaya inerek tribünleri gezen futbolcular sevinç ve coşkularını taraftarlar ile paylaştı.

Kutlamalarda bir de sürpriz yaşandı. Teknik direktör Fatih Terim ile 5 yıllık yeni sözleşme imzaladı.


Like it? Share with your friends!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Powered by Live Score & Live Score App