Arjantin’li Yıldızı taşıyan uçağın enkazına ulaşıldıArjantin’li futbolcu Emiliano Sala’yı taşıyan kayıp uçağın enkazı uzun süren arama çalışmalarından sonra tespit edildi


Uçağın görüntüsü kamuoyuyla paylaşılırken, enkazın içinden sadece bir cesedin çıktığı açıklandı.

İngiliz basınında yer alan söz konusu haberlere göre, İçinde Premier Lig oyuncusu Emiliano Sala’yı taşıyan Özel uçağın enkazına ulaşıldı . Enkazı Manş Denizi’nde bir arama botu tespit etti.

ENKAZDA SADECE BİR CESEDE ULAŞILDI

Emiliano Sala’yı taşıyan uçağın enkazına dün resmen ulaşılırken bugün konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Büyük Britanya Hava Kazaları Soruşturma Dairesi’nden yapılan açıklamada Sala ve pilot David Ibbotson’un içinde bulunduğu uçağın enkazının içinde sadece bir ceset çıktığı açıklandı .

Söz konusu cesedin hangisine ait olduğunun henüz tespit edilmediği gerekli incelemeden sonra kamuoyunun bilgilendirileceği resmi ağızlarca açıklandı.Aynı açıklamada enkazın görüntüleri kamuoyu ile paylaşıldı.

Emiliano Sala’nın hem de pilot David Ibbotson’un ailelerinin gelişmeye dair polis tarafından bilgilendirildiğini kaydetti..

NE OLMUŞTU ?

22 Ocak 2019’da Fransa’nın Nantes kentinden Galler’in başkenti Cardiff’e yola çıkan uçak, Manş Denizi üzerinde kaybolmuştu,yoğun aramalara rağmen hiç bir bulguya ulaşılmayınca Sala ve pilotun hayatından umut kesilmişti.

Arama çalışmalarına devam edilebilmesi için Sala’nın hayranlarının başlattığı kampanyada 260 bin sterlin toplanmış, kampanyaya Manchester City’in Türk asıllı yıldız oyuncusu “İlkay Gündoğan” da katkıda bulunmuştu.Emiliano Sala, Premier Lig takımı Cardiff City ile 15 milyon sterlinlik sözleşme imzalamıştı.


Like it? Share with your friends!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Powered by Live Score & Live Score App